вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий